چهارشنبه ۲۹ آبان۱۳۸۷

سينما جمهوري تحت پوشش بيمه پاسارگاد بود

سينما جمهوري تحت پوشش بيمه پاسارگاد بود
دنیای اقتصاد: سينما جمهوري كه در ساعت 3 بامداد روز جمعه 24 آبان ماه دچار حريق شد، تحت پوشش بيمه پاسارگاد بوده است. به گزارش روابط عمومي بيمه پاسارگاد، بيمه پاسارگاد در اقدامي فرهنگ دوستانه تمامي سينماهاي متعلق به انجمن سينماداران ايران در سراسر كشور را كه مشتمل بر 60 سينما مي‌باشد، تحت پوشش بيمه آتش‌سوزي و مسووليت مدني تماشاگران و كاركنان قرار داده است. سينما جمهوري نيز از جمله سينماهايي است كه با دورانديشي مسوولان آن و همچنين انجمن سينماداران ايران تحت پوشش بيمه آتش‌سوزي و مسووليت مدني بيمه پاسارگاد قرار گرفته بود. شركت بيمه پاسارگاد اظهار داشت: با توجه به گستردگي آتش‌سوزي، كارشناسان اين شركت در حال بررسي كار كارشناسي براي برآورد خسارت هستند تا با پرداخت هر چه سريع‌تر خسارت به بازسازي مجدد آن اقدام شود. ناگفته نماند كه سينما جمهوري (نياگاراي سابق) اواسط دهه 40 افتتاح شد و هم اكنون متعلق به ورثه مرحوم علي حاتمي مي‌باشد كه 2سال پيش با همكاري موسسه سينمايي شهر جهت ارائه خدمات بهتر بازسازي شده بود.

نوشته شده توسط حسین زارعی در 7:42 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۷ شهریور۱۳۸۷

آتش سوزی و آتش نشانی

آتش سوزی و آتش نشانی

بینا- معاون حفاظت و پیشگیری از حریق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از تلاش این سازمان برای بهبود بیمه آتش سوزی در اماکن پر خطر شهر تهران خبر داد. به گزارش بینا،"داود براتی"در این باره گفت: نتایج بررسی های سازمان آتش نشانی تهران در رابطه با آتش سوزی های بزرگ در ماه های اخیر نشان می دهد که در آتش سوزی هایی که در اماکن تجاری ، صنعتی و انباری رخ می دهد خسارات مالی سنگین به ساختمان ها ، کالاها و تاسیسات وارد می شود. وی افزود: از سوی دیگر بررسی شرایط قبل از وقوع حریق و همچنین بررسی دقیق نحوه شروع و گسترش حریق بیانگر این است که دراماکن مذکور توجه به فاکتور های پیشگیری از بروز حریق و همچنین تدارک و تمهید وسایل و سیستم های ایمنی انجام نشده و یا اگر هم انجام شده دارای نواقص اساسی است. به گفته براتی طبق استانداردها و مقررات ایمنی این اماکن باید دارای امکانات لازم ایمنی در جهت حفاظت از محتویات بناها و همچنین پایداری ساختمان و تاسیسات در مقابل خطرات باشد. 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 8:29 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۲۸ مرداد۱۳۸۷

«منازل مسکونی سراسر کشور از ابتدای شهریورماه بیمه می شوند.»

سرمایه: منازل مسکونی سراسر کشور از ابتدای شهریورماه بیمه می شوند.
دکترمحمد عباس زادگان مدیرعامل بیمه نوین با اعلام مطلب فوق گفت: «بیمه نوین در قالب طرحی جدید اقدام به بیمه کردن منازل مسکونی سراسر کشور با دریافت حداقل بیمه کرده است. 

 
وبلاگ: منازل مردم تهران را که شرکت بیمه کارآفرین بیمه کرده بود چی شد! چند نفر خسارت گرفته اند! چی سودی بیمه کارآفرین از این تبلیغات برد! که این دفعه شرکت بیمه نوین به دنبال بیمه نمودن منازل سراسر کشور است. اگر کسی نخواهد منزلش را بیمه نماید رئیس کل بیمه مرکزی ایران جناب آقای فرشباف چه کسی را باید ببیند! این کار شما تحسین برانگیز است که همه اش به فکر مردم هستی!؟

ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 8:15 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۶ تیر۱۳۸۷

صاحبان صنايع در ايران اهميت چندانى به بيمه نمى دهند

مدير عامل بيمه البرز:
صاحبان صنايع در ايران اهميت چندانى به بيمه نمى دهند
054483.jpg
محمد ابراهيم امين،  مدير عامل بيمه البرز به همراه اعضاى هيات مديره اين شركت از محل وقوع آتش سوزى كارخانه «سپهر ابرآسيا» واقع در كهريزك تهران بازديد و مبلغ بيست ميليارد ريال به صورت على الحساب به مدير عامل اين كارخانه پرداخت كردند. مديرعامل شركت بيمه البرز در اين بازديدگفت: جلوگيرى از ركود فعاليت هاى اقتصادى، پايبند بودن به تعهدات و به موقع پرداخت كردن خسارات از مهم ترين اهداف بيمه البرز است تا صاحبان صنايع سريع تر كار خود را آغاز كنند. 

 

 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 8:24 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت۱۳۸۷

زلزله ضعف شديد صنعت بيمه چين را آشكار كرد

زلزله ضعف شديد صنعت بيمه چين را آشكار كرد

بلومبرگ اعلام كرد: زلزله شديد چين كه از سال 1950 تا‌كنون بي‌سابقه بوده، نشان داد صنعت بيمه اين كشور چندين دهه از اقتصاد‌هاي پيشرفته دنيا عقب است.به گزارش خبرگزاري فارس، تنها 5درصد از 20‌ميليارد دلار خسارتي كه به مكان‌هاي مختلف استان سي چوان در اين زلزله وارد شده، تحت پوشش بيمه بوده است. در مقابل، حدود 50‌درصد خسارت 120‌ميليارد دلاري توفان كاترينا و ريتا در آمريكا تحت پوشش بيمه‌هاي مختلف بوده است. بر اساس اين گزارش، تنها 4‌درصد جمعيت 3/1‌ميليارد نفري چين بيمه هستند. اين رقم در بين مردم آمريكا 77درصد است. زلزله 9/7 ريشتري چين تا كنون موجب مرگ 22‌هزار نفر شده است. بارش سنگين برف و سرماي طاقت فرساي زمستان گذشته نيز، بسياري از كشاورزان چيني را با خسارات شديدي روبه‌رو كرد و ضعف ساختارهاي بيمه‌اي در اين كشور را نمايان ساخت. چين از لحاظ نفوذ پوشش بيمه‌اي در رتبه 49 جهان قرار دارد. ضريب نفوذ بيمه در چين طي سال 2006 معادل7/2 درصد بود و سرانه حق بيمه در چين در همين سال معادل 5/53 دلار است كه رتبه 47 دنيا را دارد.

نوشته شده توسط حسین زارعی در 8:58 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۲۶ فروردین۱۳۸۷

منازل مسكوني تهران تحت پوشش بيمه آتش‌سوزي

منازل مسكوني تهران تحت پوشش بيمه آتش‌سوزي بيمه كارآفرين قرار گرفت

ليلا اكبرپور
منازل مسكوني تهران تا سقف 5ميليون‌تومان تحت پوشش بيمه آتش‌سوزي شركت بيمه كارآفرين قرار گرفت. سقف تعهدات بيمه كارآفرين بابت جبران خسارات ناشي از آتش‌سوزي در منازل مسكوني شهر تهران 5ميليون تومان است. (3ميليون تومان جبران خسارت اثاثيه منزل و 2ميليون تومان جبران خسارت ساختمان).


عبدالمحمود ضرابي، مديرعامل و هادي دستباز، عضو هيات‌مديره بيمه كارآفرين روز گذشته در يك نشست مطبوعاتي به سوالات خبرنگاران در خصوص انعقاد قرارداد بيمه كارآفرين و شهرداري تهران پاسخ دادند.
ضرابي، مديرعامل بيمه كارآفرين با يادآوري اينكه طرح تحت پوشش قرار گرفتن منازل مسكوني شهر تهران پيشنهادي از سوي بيمه كارآفرين بود كه مورد استقبال شهرداري تهران و سازمان آتش‌نشاني قرار گرفت، خاطرنشان كرد: بر اساس مفاد اين قرارداد از 12 فروردين امسال 2ميليون منزل مسكوني شهر تهران تحت پوشش خطرات اصلي بيمه آتش‌سوزي (انفجار و صاعقه) بيمه كارآفرين قرار دارند و اين شركت با استفاده از اطلاعات سيستم عوارض نوسازي شهرداري تهران گواهي‌هاي بيمه را براي پلاك‌ها صادر و به منازل ارسال مي‌دارد. 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 9:16 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۲۵ فروردین۱۳۸۷

خانه های مسکونی شهروندان تهرانی تا سقف 50 میلیون ریال تحت پوشش بیمه رایگان آتش سوزی قرار گرفت.

بینا- خانه های مسکونی شهروندان تهرانی تا سقف 50 میلیون ریال تحت پوشش بیمه رایگان آتش سوزی قرار گرفت.
به گزارش بینا، ضرابی مدیرعامل بیمه کارآفرین با اعلام این خبر گفت : طرح بیمه منازل مسکونی تهران در برابر آتش سوزی به منظور گسترش عدالت اجتماعی و توجه هر چه بیشتر به بهداشت روانی شهروندان و نیز اشاعه فرهنگ تعاون و حمایت از قشرهای آسیب پذیر جامعه از 12 فروردین به اجرا درآمده است.

                                     

 براساس توافق شهرداری تهران ، آتش نشانی و بیمه کارآفرین تمام منازل مسکونی شهر تهران تا سقف 50 میلیون ریال به طور رایگان تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می‌گیرند.
ضرابی گفت : با اجرای‌این طرح‌این امکان برای صنعت بیمه‌ایجاد می‌شود که با حضور در خانه‌ها بتوانیم مردم را با فرهنگ بیمه بیشتر آشنا کنیم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 8:30 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه ۲۷ آذر۱۳۸۶

فروش بيمه نامه آتش سوزي بيمه پارسيان الكترونيكي شد

 فروش بيمه نامه آتش سوزي بيمه پارسيان الكترونيكي شد

 در ادامه طرح های الکترونیکی بیمه پارسیان، سامانه فروش الکترونیک بیمه آتش سوزی نیز راه اندازی شد.
به گزارش بینا، پس از آغاز به کار پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر شرکت بیمه پارسیان، این بار فروش بیمه نامه آتش سوزی از طریق سامانه الکترونیک این شرکت راه اندازی شد. افتتاح این بخش جدید سامانه الکترونیک بیمه پارسیان، با هدف صرفه جویی در وقت مشتریان و رفع نیاز به مراجعه حضوری و نیز در راستای طرح الکترونیک از روز بیمه تا روز پیروزی انقلاب اسلامی بیمه پارسیان انجام شد که مشتریان می توانند با استفاده از این سامانه الکترونیکی به راحتی بیمه نامه آتش سوزی موردنظر خود را خریداری نموده و مبلغ حق بیمه مربوطه را از طریق کلیه کارت های عضو شبکه بانکی شتاب پرداخت نمایند.
منبع : سايت بينا

نوشته شده توسط حسین زارعی در 8:38 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۳۰ آبان۱۳۸۶

ارايه بيمه‌نامه آتش‌سوزي رايگان در نمايشگاه بانك و بيمه

  ارايه بيمه‌نامه آتش‌سوزي رايگان در نمايشگاه بانك و بيمه

 بيمه آسيا به بازديدكنندگان از چهارمين نمايشگاه كالاها و خدمات صادراتي، بيمه، بانكداري و بازار سرمايه ايران، بيمه‌نامه آتش‌‌سوزي رايگان ارايه مي‌كند.صلاح‌الدين قربان‌پور معاون سرپرستي منطقه چهار بيمه آسيا در ادامه مطلب فوق و با اشاره به برگزاري اين نمايشگاه از تاريخ 29 آبان تا دوم آذرماه سال‌جاري در تبريز گفت: «بيمه آسيا در جهت نهادينه‌سازي فرهنگ بيمه و ترغيب مردم به خريد بيمه‌نامه به عنوان يكي از ضروريات زندگي امروز، ضمن حضور فعالانه در اين نمايشگاه، اقدام به عرضه بيمه‌نامه آتش‌سوزي رايگان در طول برگزاري نمايشگاه مي‌كند.»

 

نوشته شده توسط حسین زارعی در 9:26 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۶ آبان۱۳۸۶

پرداخت خسارت توسط بیمه آسیا

بینا- بیمه آسیا در کمتر از دو ماه بعداز وقوع آتش سوزی، خسارت 66/5 میلیارد ریالی شرکت بانیار را پرداخت.
به گزارش بینا، اسماعیل مهمانی، معاون مدیر عامل بیمه آسیا دربیمه های اشیاء با بیان مطلب فوق گفت: در پی وقوع حریق گسترده در شکرت بانیار خسارت های سنگینی به ساختمان، موجودی مواد اولیه، محصولات و ماشین آلات صنعتی این شرکت وارد شده بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 11:45 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۳۰ مهر۱۳۸۶

ترويج فرهنگ بيمه

 ترويج فرهنگ بيمه اثرات بلاياي طبيعي را كاهش مي‌دهد

 به گزارش موج، سيد حسن موسوي،معاون عمرانی استانداری همدان روز شنبه در همايش كاهش اثرات بلاياي طبيعي افزود: با توجه به خسارت‌هاي سنگين بلايا و حوادث غيرمترقبه در كشور و ناتواني دولت در جبران آن ، افزايش فرهنگ بيمه ضروري است.
وي اضافه كرد: به طور متوسط هر سال حوادث غيرمترقبه ‪ ۵۰‬هزار ميليارد ريال خسارت مالي به كشور وارد مي‌كند كه تنها ‪ ۱۰‬درصد آن از سوي دولت جبران مي‌شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 10:40 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۸ مهر۱۳۸۶

خصوصى سازى به معناى توزيع سهام عدالت نيست

نايب رئيس كميسيون برنامه وبودجه مجلس:
خصوصى سازى به معناى توزيع سهام عدالت نيست
اميدوارم دولتمردان همت و اراده اجراى لايحه را داشته باشند و همه خصوصى سازى را در سهام عدالت نبينند.
 
 
                                           039888.jpg
لايحه سياست هاى اجرايى اصل ۴۴ قانون اساسى اولين گام در رها كردن اقتصاد كشور از دست دولت است؛ ولى اميدوارم دولتمردان همه خصوصى سازى را در توزيع سهام عدالت ندانند. اسماعيل  جبارزاده، مجلس را در بحث خصوصى سازى يك گام جلوتر از دولت دانست و در گفت وگو با ايسنا، افزود:  با وجود تاكيدات مكرر مقام معظم رهبرى، دولت در گذشته هيچ اقدام موثرى در تنظيم لايحه سياست هاى اجرايى اصل ۴۴ قانون اساسى نداشته است از اين رو مجلس در اين موضوع به خصوص، يك قدم جلوتر از دولت است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 8:42 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۳۱ مرداد۱۳۸۶

حادثه آتش سوزی انبار عاج تهران

"50% پرداخت علی الحساب خسارت به زیاندیدگان حادثه آتش سوزی انبار عاج تهران"
به اطلاع هم میهنان ارجمند می رساند:
پیرو اعلام خبری مورخ 25/5/86 نشریات یومیه و اطلاع رسانی در محل حادثه، و اطلاعیه مورخ 29/5/86 روزنامه ایران به آگاهی می رساند: بیمه ایران تاکنون 50% از خسارت آندسته از زیاندیدگانی را که مدارک اولیه خسارتی خود را تکمیل نموده اند بصورت علی الحساب پرداخت نموده است. بنابراین اطلاعیه، از سایر زیاندیدگانی که تاکنون موفق به اعلام خسارت نشده اند دعوت می شود جهت تسریع در جبران خسارت هرچه سریعتر مراتب را از طریق شماره تلفن 33914216 به مدیریت آتش سوزی بیمه ایران اعلام و ما را در پرداخت فوری خسارت همراهی نمایند.
نوشته شده توسط حسین زارعی در 8:43 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۲۹ مرداد۱۳۸۶

آتش سوزی امین حضور

محمدابراهيم امين،‌ مدير عامل شركت سهامي بيمه‌البرز در اين بازديد با تاكيد بر اينكه بيمه البرز هميشه در راستاي جلب رضايت بيمه‌گزاران فعاليت مي‌كند، گفت: يك شركت بيمه بايد به محض اطلاع از وقوع حادثه، در كوتاه‌ترين زمان ممكن، خسارت را ارزيابي و پرداخت كند تا جلوي نابودي فعالان اقتصادي گرفته شود.            
                                           


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 10:50 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۲۹ مرداد۱۳۸۶

آتش‌سوزي خيابان امين حضور

اعلام آمادگي بيمه دانا براي پرداخت خسارت به آتش‌سوزي خيابان امين حضور

                                           

بيمه دانا آماده پرداخت خسارت به زيان‌ديدگان حادثه آتش‌سوزي سه راه امين حضور است.
به گزارش روابط عمومي بيمه دانا،
عليرضا ضيايي‌پور، مدير بيمه‌هاي آتش‌سوزي بيمه دانا براي پرداخت خسارت به زيان ديدگان آتش سوزي اخير تهران اعلام آمادگي كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 10:46 |  لینک ثابت   • 

شنبه ۲۷ مرداد۱۳۸۶

آتش سوزی انبارلوازم خانگی امین حضور

بخش عمده‌اي از انبارهاي امين‌حضور تحت پوشش بيمه البرز بود

گروه بازار پول - بالاترين حجم پوشش بيمه‌اي خسارت آتش‌سوزي انبار بزرگ واقع در سه راه امين حضور متعلق به بيمه البرز است.
به گزارش خبرگزاري موج به نقل از روابط عمومي بيمه البرز، طي آتش‌سوزي صورت گرفته در انبار بزرگ واقع در سه راه امين حضور كارشناسان شركت بيمه البرز با استقرار در محل حادثه و تهيه عكس و گزارش همراه با تيم حسابرسي جهت برآورد خسارت اين حادثه حاضر شدند.شايان ذكر است كه بخش عمده‌اي از اين انبارها تحت پوشش بيمه البرز قرار گرفته بودند.همچنين اين شركت اعلام داشت افرادي كه متقاضي دريافت خسارت هستند مي توانند با مراجعه به شركت بيمه البرز نسبت به دريافت خسارت خود اقدام نمايند.


                                    

 
نوشته شده توسط حسین زارعی در 7:25 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۲۵ مرداد۱۳۸۶

اعلام آمادگی بیمه ایران برای پرداخت خسارت آتش‌سوزی تهران

اعلام آمادگی بیمه ایران برای پرداخت خسارت آتش‌سوزی تهران

بنا به دستور سهامیان سرپرست بیمه ایران یک گروه کارشناسی تحت نظر سرپرست معاونت فنی و مدیر بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه ایران با بررسی محل حادثه آتش‌سوزی در سه راه امین حضور تهران و تفویض اختیار لازم آماده رسیدگی به خسارت آتش‌سوزی اماکني شدند که قبلا نزد بیمه ایران پوشش حریق را تهیه کرده بودند.

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، اسماعیل اسماعیلی‌فر مدیر بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه ایران در گفت‌وگوئی اعلام کرد: تیم کارشناسی مدیریت آتش‌سوزی بیمه ایران در ستاد فنی این شرکت واقع در خیابان سعدی شمالی نرسیده به مخبرالدوله (میدان استقلال) ساختمان حوزه فنی بیمه ایران آماده رسیدگی فوری به خسارت بیمه شدگان بیمه ایران مي‌باشد.
اسماعیلی فر همچنین افزود: شماره تلفن 33914216 این مدیریت، آماده اعلام خسارت زیان‌دیدگان احتمالی به بیمه ایران مي‌باشد تا ظرف مدت 24ساعت نسبت به اعزام کارشناس و ارزیابی خسارت اقدام گردد.
مدیر آتش‌سوزی بیمه ایران ضمن اظهار تاسف و همدردی نسبت به حادثه پیش آمده افزود بیمه ایران با نصب 2 پلاکارد اطلاع‌رساني، آمادگی خود را نسبت به بررسی این حادثه در محل آتش‌سوزی نیز اعلام کرده است.

نوشته شده توسط حسین زارعی در 8:12 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت۱۳۸۶

بیمه آتش سوزی

                                 بيمه نامه‌هاي آتش سوزی

موضوع بيمه آتش سوزي تامين و جبران زيانهاي مالي و مادي است كه بر اثر وقوع خطر آتش سوزي به اموال و دارائيهاي مورد بيمه وارد مي شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حسین زارعی در 11:5 |  لینک ثابت   •